Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   Monte Paschi Strade Bianche     
  Dwars Door Drenthe   

 Server time: 21 Apr 2019 02:10:37 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
GP Industria & Artigianato- Larciano 2019
Italy  /  10 March

Edition: 42 (199.2 Km)
Winner: SCHACHMANN Maximilian


Race Winners

2019 SCHACHMANN Maximilian

2018 MOHORIC Matej

2017 YATES Adam

2016 CLARKE Simon

2014 YATES Adam

2013 SANTAMBROGIO Mauro

2012 POZZATO Filippo

2011 VICIOSO ARCOS Angel

2010 RATTO Daniele

2009 CALLEGARIN Daniele

2008 RATTI Eddy

2007 NIBALI Vincenzo

2006 CUNEGO Damiano

2005 MAZZANTI Luca

2004 CUNEGO Damiano

2003 FUENTES ANGULLO Juan Manuel

2002 GARZELLI Stefano

2001 REBELLIN Davide

2000 DI LUCA Danilo

1999 PODENZANA Massimo

1998 VAINSTEINS Romans

1996 BARTOLI Michele

1995 FERRIGATO Andrea

1994 CASAGRANDE Francesco

1993 SALIGARI Marco

1992 FARESIN Gianni

1991 FARESIN Gianni

1990 KONYSHEV Dmitri

1989 SALAS Eddie

1988 GHIROTTO Massimo

1987 AMADORI Marino

1986 BOTTOIA Giovanni

1985 GAVAZZI Pierino

1984 FRANCESCHINI Marco

1983 VERZA Fabrizio

1982 BARONCHELLI Gianbattista

1981 GAVAZZI Pierino

1980 SARONNI Giuseppe

1979 ALGERI Vittorio

1978 MOSER Francesco

1977 TARTONI Giancarlo




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. SCHACHMANN Maximilian BOH 04:40:01
2. CATTANEO Mattia ANS 00:00:00
3. VENDRAME Andrea ANS 00:00:14
4. TOTÒ Paolo SAN 00:00:14
5. VILLELLA Davide NITA 00:00:14
6. VISCONTI Giovanni THR 00:00:14
7. SHALUNOV Evgeny GAZ 00:00:14
8. MONTAGUTI Matteo ANS 00:00:14
9. PRADES REVERTE Eduard MOV 00:00:14
10. ERIKSSON Lucas RIW 00:00:14
11. HAGEN Krister RIW 00:00:14
12. VELASCO Simone THR 00:00:14
13. OLIVEIRA Ivo UAD 00:00:14
14. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 00:00:14
15. HERMANS Ben ICA 00:00:14
16. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD 00:00:14
17. CARAPAZ Richard MOV 00:00:14
18. AMEZQUETA MORENO Julen CJR 00:00:14
19. MÜHLBERGER Gregor BOH 00:00:14
20. MAJKA Rafal BOH 00:00:14
21. MASNADA Fausto ANS 00:00:36
22. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney THR 00:00:36
23. BATTAGLIN Enrico TKA 00:00:49
24. MORI Manuele UAD 00:00:49
25. GABBURO Davide THR 00:00:49
26. ROTA Lorenzo BRD 00:00:49
27. TIZZA Marco NITA 00:00:49
28. MAISON Jérémy PCB 00:00:49
29. STANNARD Robert MTS 00:00:49
30. HOWSON Damien MTS 00:00:49
31. PINOT Thibaut GFC 00:00:49
32. STRAKHOV Dmitrii TKA 00:01:08
33. CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever EF1 00:01:08
34. SOBRERO Matteo DDC 00:01:08
35. BUSATO Matteo ANS 00:01:16
36. KRON Andreas Lorentz RIW 00:01:22
37. ZURLO Federico GTV 00:01:22
38. LEDANOIS Kevin PCB 00:01:22
39. BACCIO Paolo CPK 00:01:22
40. BATTISTELLA Samuele DDC 00:01:22
41. RAVANELLI Simone BIC 00:01:22
42. BAGIOLI Andrea CPK 00:01:29
43. BOSWELL Ian TKA 00:01:29
44. CIMOLAI Davide ICA 00:02:06
45. ZARDINI Edoardo THR 00:02:11
46. BENEDETTI Cesare BOH 00:03:16
47. MOSCA Jacopo NITA 00:04:12
48. COVI Alessandro CPK 00:04:12
49. ALBANESE Vincenzo BRD 00:04:21
50. SCHULTZ Nicholas MTS 00:05:35
51. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 00:05:35
52. OWEN Logan EF1 00:05:35
53. BAGIOLI Nicola NIP 00:06:04
54. VACHON Florian PCB 00:06:09
55. GONZALEZ ARRIBAS David CJR 00:06:09
56. VINCENT Leo GFC 00:06:09
57. MAZZUCCO Fabio SAN 00:06:09
58. MUNOZ LANCEROS Christian Camilo UAD 00:06:09
59. MAGLI Filippo NITA 00:06:09
60. FABBRO Matteo TKA 00:06:09
61. ROCCHETTI Filippo CPK 00:06:09
62. QUAADE Rasmus Christian RIW 00:06:09
63. DUCHESNE Antoine GFC 00:06:09
64. DI SANTE Antonio SAN 00:06:09
65. VINJEBO Emil Nygaard RIW 00:06:09
66. PLANET Charles TNN 00:06:09
67. ARSLANOV Ildar GAZ 00:06:09
68. SEPULVEDA Eduardo MOV 00:06:09
69. SBARAGLI Kristian ICA 00:06:09
70. IACCHI Alessandro NITA 00:06:09
71. CAÑELLAS SÁNCHEZ Xavier CJR 00:06:09
72. ARERUYA Joseph DMP 00:06:09
73. CONCA Filippo BIC 00:06:09
74. ROVNY Ivan GAZ 00:06:09
75. CATAFORD Alexander ICA 00:06:32
76. CIUCCARELLI Riccardo SAN 00:06:44
77. BOTTA Davide CPK 00:06:44
78. FEILLU Brice PCB 00:06:44
79. BARBIN Enrico BRD 00:07:25
80. FERRI Gregorio NITA 00:09:09
81. LAVRIC Martin DDC 00:09:09
82. ZAMBELLI Samuele NITA 00:09:09
83. VULCAN Denis-Marian GTV 00:09:09
84. FIASCHI Tommaso BHP 00:09:09
85. MAGNUSSON Kim RIW 00:09:09
86. AMICI Alberto BIC 00:09:09
87. KANGERT Tanel EF1 00:09:09
88. PEÑA MOLANO Wilson Estiben BHP 00:09:09
89. GONCALVES DOMINGOS Andre Maciel CJR 00:09:22
90. NEILANDS Krists ICA 00:10:09








--- advertisement ---