Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol



   Paris - Roubaix    
  Brabantse Pijl   

 Server time: 17 Aug 2019 17:22:32 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
Paris-Camembert Lepetit 2019
France  /  16 April

Edition: 80 (182.5 Km)
Winner: COSNEFROY Benoit



Race Winners

2019 COSNEFROY Benoit

2018 CALMEJANE Lilian

2017 BOUHANNI Nacer

2016 GAUTIER Cyril

2015 LOUBET Julien

2014 COQUARD Bryan

2013 FEDRIGO Pierrick

2012 PERICHON Pierre-Luc

2011 CASAR Sandy

2010 MINARD Sébastien

2009 CASPER Jimmy

2008 VALVERDE BELMONTE Alejandro

2007 JOLY Sébastien

2006 GESLIN Anthony

2005 BROCHARD Laurent

2004 BOUYER Franck

2003 BROCHARD Laurent

2002 LJUNGQVIST Marcus

2001 BROCHARD Laurent

2000 ROUS Didier

1999 FONTANELLI Fabiano

1998 LINO Pascal

1997 GIANETTI Mauro

1996 BAFFI Adriano

1995 TCHMIL Andrei

1994 DE LAS CUEVAS Armand

1993 KOZLITINE Oleg

1992 ESNAULT Patrice

1991 HOLM Brian

1990 MARIE Thierry

1989 KAPPES Andreas

1988 FIGNON Laurent

1987 HERMANS Mathieu

1986 ANDERSEN Kim

1985 GAYANT Martial

1984 LINARD Hubert

1983 JOURDAN Christian

1982 JOURDAN Christian

1981 GALLOPIN Guy

1980 VILLEMIANE Pierre-Raymond

1979 MARTIN Raymond

1978 ZOETEMELK Joop

1977 LINARD Hubert

1976 HINAULT Bernard

1975 MARTIN Raymond

1974 SANTY Alain

1973 DELEPINE Régis

1972 CATIEAU José

1971 MONEYRON Gérard

1970 CHAPPE Georges

1969 RIOTTE Raymond

1968 STEEVENS Harry

1967 CHAPPE Georges

1966 LETORT Desiré

1965 EVERAERT Pierre

1964 DEN HARTOG Arie

1963 SIMON Jacques

1962 RENTMEESTER Piet

1961 ANNAERT Jean-Claude

1960 GROUSSARD Joseph

1959 BARONE Nicolas

1958 BARONE Nicolas

1957 GROUSSARD Joseph

1956 FOURNIER René

1955 CIELESKA Jean-Marie

1954 BAUVIN Gilbert

1953 GUEGUEN Jean

1952 VARNAJO Robert

1951 BALDASSARI Jean

1950 LE STRAT Ange

1949 REY Jean

1948 REMY Raoul

1947 DORGEBRAY Robert

1946 NERI Paul

1944 DE MUER Maurice

1943 COSSON Victor

1942 Joseph Goutourbe (Fra)

1939 CLOAREC Pierre

1938 GOASMAT Jean-Marie

1937 AUVILLE André

1936 MARIE Yvan

1935 Marcel Bat (Fra)

1934 THIETARD Louis

1906 Mary (Fra)




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. COSNEFROY Benoit ALM 04:29:50
2. PERICHON Pierre-Luc COF 00:00:03
3. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:05
4. HARDY Romain PCB 00:00:05
5. EL FARES Julien DMP 00:00:05
6. PAASSCHENS Mathijs WVA 00:00:05
7. COUSIN Jerome TDE 00:00:05
8. GENIETS Kevin GFC 00:00:05
9. GESBERT Elie PCB 00:00:08
10. VENDRAME Andrea ANS 00:00:37
11. CAPIOT Amaury SVB 00:00:37
12. CALMEJANE Lilian TDE 00:00:37
13. TOUZÉ Damien COF 00:00:37
14. VENTURINI Clément ALM 00:00:37
15. SIMON Julien COF 00:00:37
16. MORTIER Julien WVA 00:00:37
17. HOELGAARD Daniel GFC 00:00:37
18. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:37
19. GONZALEZ Mario EUS 00:00:37
20. EYSKENS Jeroen CIB 00:00:37
21. COMBAUD Romain DMP 00:00:37
22. FRAPPORTI Mattia ANS 00:00:37
23. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:37
24. MARTIN Guillaume WGG 00:00:37
25. MARCHAND Gianni CIB 00:00:37
26. DEGAND Thomas WGG 00:00:37
27. ISTA Kevin WVA 00:00:37
28. FEDELI Alessandro DMP 00:00:37
29. LEDANOIS Kevin PCB 00:00:37
30. FERASSE Thibault RLM 00:00:37
31. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:37
32. LE CUNFF Kévin AUB 00:00:37
33. THOMAS Benjamin GFC 00:00:37
34. PICHON Laurent PCB 00:00:37
35. MOLLY Kenny WVA 00:00:37
36. DUCHESNE Antoine GFC 00:00:37
37. FRANKINY Kilian GFC 00:00:37
38. PARET-PEINTRE Aurélien ALM 00:00:37
39. JOYCE Colin RLY 00:00:45
40. SÁEZ BENITO Hector EUS 00:00:55
41. DOUBEY Fabien WGG 00:00:59
42. BARDET Romain ALM 00:01:02
43. RAYMACKERS Cedric CIB 00:01:27
44. GOUAULT Pierre RLM 00:01:27
45. DE CLERCQ Bart WGG 00:01:27
46. SCHMIDT Fabien DMP 00:01:27
47. BAGOT Yohan VCB 00:01:27
48. MASSON Christophe RLM 00:01:27
49. MANZIN Lorrenzo VCB 00:02:49
50. OURSELIN Paul TDE 00:02:49
51. PICHOT Alexandre TDE 00:02:49
52. VAN HECKE Preben SVB 00:02:49
53. VAN ROOY Kenneth SVB 00:02:49
54. VACHON Florian PCB 00:02:49
55. DIELEMAN Michiel CIB 00:02:49
56. PAILLOT Yoann AUB 00:03:16
57. BONNET William GFC 00:03:16
58. WARLOP Jordi SVB 00:03:16
59. GUERIN Alexis DMP 00:03:16
60. BOUCHARD Geoffrey ALM 00:03:16
61. SIX Franklin WVA 00:03:45
62. TUFT Svein RLY 00:04:38
63. TEUGELS Lennert CIB 00:04:39
64. DEBRUYNE Glenn CIB 00:04:39
65. JAKIN Alo AUB 00:04:39
66. ARERUYA Joseph DMP 00:04:39
67. MORIN Emmanuel COF 00:05:34
68. LÓPEZ-COZAR Juan EUS 00:05:34
69. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 00:05:34
70. LEROUX Samuel RLM 00:05:34
71. VAN MELSEN Kevin WGG 00:05:34
72. DUMOULIN Samuel ALM 00:09:58
73. LAFAY Victor COF 00:09:58
74. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 00:09:59
75. HUREL Tony AUB 00:11:46
76. MALDONADO Anthony AUB 00:11:46
77. MAURELET Flavien AUB 00:11:46









--- advertisement ---