Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   GP Industria & Artigianato- Larciano    
  La Flèche Wallonne   

 Server time: 05 Dec 2020 00:28:45 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
Paris-Camembert Lepetit 2020
France  /  22 September

Edition: 81 (195.0 Km)
Winner: GODON Dorian



Race Winners

2020 GODON Dorian

2019 COSNEFROY Benoit

2018 CALMEJANE Lilian

2017 BOUHANNI Nacer

2016 GAUTIER Cyril

2015 LOUBET Julien

2014 COQUARD Bryan

2013 FEDRIGO Pierrick

2012 PERICHON Pierre-Luc

2011 CASAR Sandy

2010 MINARD Sébastien

2009 CASPER Jimmy

2008 VALVERDE BELMONTE Alejandro

2007 JOLY Sébastien

2006 GESLIN Anthony

2005 BROCHARD Laurent

2004 BOUYER Franck

2003 BROCHARD Laurent

2002 LJUNGQVIST Marcus

2001 BROCHARD Laurent

2000 ROUS Didier

1999 FONTANELLI Fabiano

1998 LINO Pascal

1997 GIANETTI Mauro

1996 BAFFI Adriano

1995 TCHMIL Andrei

1994 DE LAS CUEVAS Armand

1993 KOZLITINE Oleg

1992 ESNAULT Patrice

1991 HOLM Brian

1990 MARIE Thierry

1989 KAPPES Andreas

1988 FIGNON Laurent

1987 HERMANS Mathieu

1986 ANDERSEN Kim

1985 GAYANT Martial

1984 LINARD Hubert

1983 JOURDAN Christian

1982 JOURDAN Christian

1981 GALLOPIN Guy

1980 VILLEMIANE Pierre-Raymond

1979 MARTIN Raymond

1978 ZOETEMELK Joop

1977 LINARD Hubert

1976 HINAULT Bernard

1975 MARTIN Raymond

1974 SANTY Alain

1973 DELEPINE Régis

1972 CATIEAU José

1971 MONEYRON Gérard

1970 CHAPPE Georges

1969 RIOTTE Raymond

1968 STEEVENS Harry

1967 CHAPPE Georges

1966 LETORT Desiré

1965 EVERAERT Pierre

1964 DEN HARTOG Arie

1963 SIMON Jacques

1962 RENTMEESTER Piet

1961 ANNAERT Jean-Claude

1960 GROUSSARD Joseph

1959 BARONE Nicolas

1958 BARONE Nicolas

1957 GROUSSARD Joseph

1956 FOURNIER René

1955 CIELESKA Jean-Marie

1954 BAUVIN Gilbert

1953 GUEGUEN Jean

1952 VARNAJO Robert

1951 BALDASSARI Jean

1950 LE STRAT Ange

1949 REY Jean

1948 REMY Raoul

1947 DORGEBRAY Robert

1946 NERI Paul

1944 DE MUER Maurice

1943 COSSON Victor

1942 Joseph Goutourbe (Fra)

1939 CLOAREC Pierre

1938 GOASMAT Jean-Marie

1937 AUVILLE André

1936 MARIE Yvan

1935 Marcel Bat (Fra)

1934 THIETARD Louis

1906 Mary (Fra)




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. GODON Dorian ALM 04:23:41
2. LAMMERTINK Maurits CWG 00:00:00
3. BOUHANNI Nacer ARK 00:00:08
4. VENDRAME Andrea ALM 00:00:08
5. GROSU Eduard Michael NDP 00:00:08
6. MOZZATO Luca VCB 00:00:08
7. KUZNETSOV Vyacheslav GAZ 00:00:08
8. MALDONADO Anthony AUB 00:00:08
9. ZINGLE Axel NDP 00:00:08
10. WIRTGEN Tom WVA 00:00:08
11. LIENHARD Fabian GFC 00:00:08
12. CENTRONE Ivan RLM 00:00:08
13. HVIDEBERG Jonas Iversby UXT 00:00:08
14. MAURELET Flavien AUB 00:00:08
15. LEMOINE Cyril COF 00:00:08
16. VELASCO Simone GAZ 00:00:08
17. SUTER Joel WVA 00:00:08
18. GUGLIELMI Simon GFC 00:00:08
19. DOUBEY Fabien CWG 00:00:08
20. BAGIOLI Nicola ANS 00:00:08
21. FERRON Valentin TDE 00:00:08
22. CANOLA Marco GAZ 00:00:08
23. HOELGAARD Markus UXT 00:00:08
24. GIRMAY HAILU Biniam NDP 00:00:08
25. SLAGTER Tom Jelte VCB 00:00:13
26. SCHÖNBERGER Sebastian VCB 00:00:13
27. HIVERT Jonathan TDE 00:00:13
28. PELIKÁN János ANS 00:00:13
29. AASVOLD Kristian RIW 00:00:13
30. ROSSETTO Stéphane COF 00:00:13
31. BIDARD François ALM 00:00:13
32. DELAPLACE Anthony ARK 00:00:19
33. GOUGEARD Alexis ALM 00:00:19
34. CHERNETSKY Sergey GAZ 00:00:19
35. NEKRASOV Denis GAZ 00:00:19
36. SHALUNOV Evgeny GAZ 00:00:22
37. LEDANOIS Kevin ARK 00:00:25
38. VENCHIARUTTI Nicola ANS 00:00:58
39. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:58
40. BELLICAUD Jérémy CWG 00:00:58
41. COTÉ Pier-André RLY 00:00:58
42. COMBAUD Romain NDP 00:00:58
43. FINÉ Eddy COF 00:00:58
44. NAKANE Hideto NDP 00:00:58
45. PAASSCHENS Mathijs WVA 00:00:58
46. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael COF 00:00:58
47. PRODHOMME Nicolas COF 00:00:58
48. BRUNEL Alexys GFC 00:00:58
49. GENIEZ Alexandre ALM 00:00:58
50. TOUZÉ Damien COF 00:00:58
51. HARDY Romain ARK 00:00:58
52. STEWART Jake GFC 00:00:58
53. CARPENTER Robin RLY 00:00:58
54. EIKING Odd Christian CWG 00:01:08
55. JOYCE Colin RLY 00:01:08
56. CHEVRIER Clement ALM 00:01:12
57. LEVASSEUR Jordan RLM 00:01:16
58. REX Laurenz WVA 00:01:16
59. PLANET Charles TNN 00:01:16
60. DE KLEIJN Arvid RIW 00:01:20
61. KREDER Wesley CWG 00:01:32
62. LOUVEL Matis ARK 00:02:22
63. DUVAL Julien ALM 00:02:22
64. JENSEN August RIW 00:02:38
65. SKAARSETH Anders UXT 00:02:59
66. SIMON Julien TDE 00:04:25
67. GAILLARD Marlon TDE 00:04:25
68. LE BON Johan VCB 00:04:25
69. PICHON Laurent ARK 00:04:25
70. PERON Andrea TNN 00:04:25
71. LEVEAU Jérémy RLM 00:04:25
72. SISKEVICIUS Evaldas NDP 00:04:25
73. NÖMMELA Aksel WVA 00:04:25
74. VINCENT Leo GFC 00:04:25
75. HINDSGAUL MADSEN Jacob UXT 00:06:28
76. BRAND Sam TNN 00:08:14
77. LOZANO RIBA David TNN 00:08:14
78. MORCH KONGSTAD Tobias RIW 00:08:14
79. HAVIK Piotr RIW 00:09:02
80. ZUKOWSKY Nick RLY 00:09:02
81. OURSELIN Paul TDE 00:11:10
82. CABOT Jeremy TDE 00:11:10
83. VIEL Mattia ANS 00:12:20
84. PACIONI Luca ANS 00:12:20
85. DAL-CIN Matteo RLY 00:12:20
86. DELACROIX Théo CWG 00:12:20
87. BASSETT Stephen RLY 00:12:20
88. GUILLONNET Adrien AUB 00:12:20
89. HUREL Tony AUB 00:12:20








--- advertisement ---