Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español



   Paris-Camembert Lepetit    
  Amstel Gold Race   

 Server time: 21 Oct 2019 15:10:55 CET
Homepage   |   Games  |   Calendar   |   Login / Subscribe  
Brabantse Pijl 2019
Belgium  /  17 April

Edition: 59
Winner: VAN DER POEL Mathieu



Race Winners

2019 VAN DER POEL Mathieu

2018 WELLENS Tim

2017 COLBRELLI Sonny

2016 VAKOC Petr

2015 HERMANS Ben

2014 GILBERT Philippe

2013 SAGAN Peter

2012 VOECKLER Thomas

2011 GILBERT Philippe

2010 ROSSELER Sébastien

2009 GESLIN Anthony

2008 CHAVANEL Sylvain

2007 FREIRE GOMEZ Oscar

2006 FREIRE GOMEZ Oscar

2005 FREIRE GOMEZ Oscar

2004 PAOLINI Luca

2003 BOOGERD Michael

2002 DE WAELE Fabian

2001 BOOGERD Michael

2000 MUSEEUW Johan

1999 BARTOLI Michele

1998 MUSEEUW Johan

1997 PIANEGONDA Gianluca

1996 MUSEEUW Johan

1995 VAN HOOYDONCK Edwig

1994 BARTOLI Michele

1993 VAN HOOYDONCK Edwig

1992 CAPIOT Johan

1991 VAN HOOYDONCK Edwig

1990 MAASSEN Frans

1989 CAPIOT Johan

1988 CAPIOT Johan

1987 VAN HOOYDONCK Edwig

1986 VAN DER VELDE Johan

1985 VAN DER POEL Adri

1984 VAN HOLEN Ronny

1983 PLANCKAERT Eddy

1982 CRIQUIELION Claude

1981 DE VLAEMINCK Roger

1980 POLLENTIER Michel

1979 WILLEMS Daniel

1978 LAURENS Marcel

1977 VERBEECK Frans

1976 MAERTENS Freddy

1975 PEETERS Willem

1974 VAN SPRINGEL Herman

1973 DE MUYNCK Johan

1972 MERCKX Eddy

1971 SPRUYT Joseph

1970 VAN SPRINGEL Herman

1969 IN'T VEN Willy

1968 VAN SCHIL Victor

1967 ROSIERS Roger

1966 JANSSEN Jan

1965 BOCKLANT Willy

1964 PAMBIANCO Arnaldo

1963 WOUTERS Jos

1962 JANSSENS Ludo

1961 CERAMI Pino




Classifications > General Classification
Sub Classifications


1. VAN DER POEL Mathieu COC 04:35:11
2. ALAPHILIPPE Julian DQT 00:00:00
3. WELLENS Tim LTS 00:00:00
4. MATTHEWS Michael SUN 00:00:00
5. LAMBRECHT Bjorg LTS 00:00:11
6. BETTIOL Alberto EF1 00:00:12
7. GASPAROTTO Enrico TDD 00:00:12
8. KAMP EGESTED Alexander RIW 00:00:12
9. SERRY Pieter DQT 00:00:12
10. LAMMERTINK Maurits ROC 00:00:12
11. JULES Justin WVA 00:00:18
12. PACHER Quentin VCB 00:00:18
13. PEYSKENS Dimitri WVA 00:00:18
14. SBARAGLI Kristian ICA 00:00:18
15. KREUZIGER Roman TDD 00:00:18
16. VAN DER LIJKE Nick ROC 00:00:18
17. SPRENGERS Thomas SVB 00:00:18
18. HERMANS Ben ICA 00:00:18
19. MÜLLER Patrick VCB 00:00:18
20. EIKING Odd Christian WGG 00:00:18
21. HIRSCHI Marc SUN 00:00:18
22. FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 00:00:18
23. VERMEERSCH Gianni COC 00:00:23
24. GABBURO Davide THR 00:00:23
25. SMITH Dion MTS 00:00:23
26. MAISON Jérémy PCB 00:00:23
27. VAKOC Petr DQT 00:00:23
28. DUYN Huub ROC 00:00:23
29. PEREZ Anthony COF 00:00:23
30. BOUDAT Thomas TDE 00:00:23
31. ARMEE Sander LTS 00:00:23
32. PLANET Charles TNN 00:00:23
33. MEURISSE Xandro WGG 00:00:28
34. LIETAER Eliot WVA 00:00:28
35. VANENDERT Jelle LTS 00:00:28
36. VAN DER SANDE Tosh LTS 00:00:28
37. RUSSO Clement PCB 00:00:37
38. PETILLI Simone UAD 00:00:37
39. VISCONTI Giovanni THR 00:00:37
40. DE WITTE Mathias ROC 00:00:37
41. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney THR 00:00:41
42. DEVENYNS Dries DQT 00:00:43
43. VAN GESTEL Dries SVB 00:00:48
44. MATE MARDONES Luis Angel COF 00:00:49
45. VERGAERDE Otto COC 00:00:49
46. COQUARD Bryan VCB 00:00:49
47. VAN ASBROECK Tom ICA 00:00:49
48. IMPEY Daryl MTS 00:00:54
49. COLBRELLI Sonny TBM 00:00:54
50. MEYER Cameron MTS 00:00:54
51. JUUL JENSEN Christopher MTS 00:00:54
52. RIESEBEEK Oscar ROC 00:00:54
53. BACKAERT Frederik WGG 00:01:05
54. VELASCO Simone THR 00:01:05
55. DELTOMBE Kevin SVB 00:01:09
56. MOINARD Amaël PCB 00:01:09
57. VLIEGEN Loïc WGG 00:01:15
58. WEENING Pieter ROC 00:01:18
59. MONFORT Maxime LTS 00:01:25
60. DEVOLDER Stijn COC 00:01:30
61. CLARKE Simon EF1 00:01:30
62. BROWN Nathan EF1 00:01:33
63. CARDIS Romain TDE 00:01:42
64. KRAGH ANDERSEN Søren SUN 00:02:02
65. PASQUALON Andrea WGG 00:02:14
66. TEUNS Dylan TBM 00:02:14
67. REZA Kévin VCB 00:02:14
68. SCHULTZ Nicholas MTS 00:02:14
69. STOKBRO NIELSEN Andreas RIW 00:03:17
70. JENSEN August ICA 00:03:32
71. JANSSENS Jimmy COC 00:07:05
72. ZARDINI Edoardo THR 00:07:17
73. HIVERT Jonathan TDE 00:08:13
74. HONORÉ Mikkel DQT 00:08:35
75. VINJEBO Emil Nygaard RIW 00:08:35
76. DE BONDT Dries COC 00:08:35
77. VAN WINDEN Dennis ICA 00:08:35
78. SOUPE Geoffrey COF 00:08:35
79. TUREK Daniel ICA 00:08:35
80. SCOTSON Callum MTS 00:08:35
81. TAARAMAE Rein TDE 00:08:35
82. DE GENDT Aimé WGG 00:08:35
83. DECLERCQ Benjamin SVB 00:08:35
84. LIVYNS Arjen ROC 00:08:35
85. MAGNUSSON Kim RIW 00:08:35
86. OWEN Logan EF1 00:08:35
87. MARCZYNSKI Tomasz LTS 00:08:35
88. CLAEYS Dimitri COF 00:08:35
89. TULIK Angelo TDE 00:08:54
90. FEILLU Brice PCB 00:08:54
91. LE ROUX Romain PCB 00:08:54
92. TRATNIK Jan TBM 00:08:57
93. BOLE Grega TBM 00:08:57
94. KÄMNA Lennard SUN 00:08:57
95. PIBERNIK Luka TBM 00:08:59
96. HAUSSLER Heinrich TBM 00:08:59
97. PLANCKAERT Edward SVB 00:08:59
98. WHELAN James EF1 00:12:08
99. OLIVEIRA Rui UAD 00:12:08
100. CARISEY Clément ICA 00:12:29
101. THOMSON Jay Robert TDD 00:13:02
102. AGNOLI Valerio TBM 00:13:02
103. BOHLI Tom UAD 00:13:02
104. CAVAGNA Rémi DQT 00:13:02
105. VERWILST Aaron SVB 00:13:02
106. JÖRGENSEN Jonas Aaen RIW 00:13:02
107. COURTEILLE Arnaud VCB 00:13:02
108. ROBEET Ludovic WVA 00:13:02
109. GONZÁLEZ Roberto THR 00:13:09
110. TAMINIAUX Lionel WVA 00:13:13








--- advertisement ---